Zambija: BIG REWARD

 Prispeli smo okrog enajstih. Do postaje Zambijskih železnic je bilo treba kak kilometer peš. V primerjavi s Tazarino postajo je bila neverjetno zanemarjena. Do odhoda vlaka proti Lusaki sem imel še dobro uro časa, zato sem si šel še malo ogledat mesto.

Kapiri M'Poshi me ni prav navdušil. Velika zaprašena vas, kot v kakem kavbojskem filmu. Edina zanimiva stvar so bili fotokopirani oglasi, nalepljeni po vsem mestu. Nek obupan Američan je v njih ponujal "BIG REWARD" - veliko nagrado tistemu, ki mu vrne torbo s fotoaparatom in posnetimi filmi, ki so mu jo bili ukradli, češ da njim tako in tako ne morejo koristiti.

Janin Klemenčič (se nadaljuje)